Seks i antykoncepcja Seks i antykoncepcja Seksualność

Gdzie jest punkt G?

Gdzie jest punkt G?
Czy punkt G rzeczywiście istnieje? Jest wiele teorii na jego temat, w tym są takie, że niektóre kobiety go nie mają. Jedna mówi np. że

Czy punkt G rzeczywiście istnieje? Jest wiele teorii na jego temat, w tym są takie, że niektóre kobiety go nie mają. Jedna mówi np. że punkt G znajduje się od 2.5cm do 5cm od wejścia pochwy na przedniej ścianie pochwy. Można go wyczuć palcem. Jest wielkości ziarenka grochu, a w stanie podniecenia punkt G zwiększa się dwukrotnie.

Jedna z biologicznych teorii mówi, że punkt G jest zbudowany z takiej samej tkanki, jak męska prostata i to jest powód, dla której jest tak wrażliwy na bodźce.

Inna teoria potwierdza poprzednią, jedna idzie dalej, głosząc, że nie jest to jedyny powód wrażliwości tego miejsca. Także łechtaczka i cewka moczowa to miejsca wrażliwe na bodźce, naukowcy więc poszerzyli pojęcie punktu G i określili te wszystkie miejsca jako kompleks stref erogennych przedniej ściany pochwy. Punkt G zaliczyli do jednego z elementów tej całości.

Jeszcze inne podejście mówi, że punkt G uśmierza bóle porodowe i to jest zadaniem jego istnienia. W trakcie stymulacji tego miejsca zostaje podniesiony próg bólu niemal do stu procent.
mks

A to już wiesz?  Alergik w domu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy