Medycyna i zdrowie

Czy Polacy prowadzą zdrowy tryb życia?

Oto podstawowe pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ponieważ Polacy jako naród występują w pewnej zbiorowości, i można na podstawie danych statystycznych coś o

Oto podstawowe pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ponieważ Polacy jako naród występują w pewnej zbiorowości, i można na podstawie danych statystycznych coś o tym powiedzieć, jednak Polak to nie tylko statystyczny obywatel kraju, ale tez jednostka. A jednostki w naszym państwie, gdzie przez większość roku panuje zimny klimat, dbają o zdrowie i uprawiają sporty oraz jak by nie było, prowadzą zdrowy tryb życia przynajmniej niektórzy rozsądni Polacy.

Każdy Polak bowiem wie, już od lat najmłodszych, od zerówki czy przedszkola, że zdrowy tryb życia jest bardzo pożądany, i każdy chce cieszyć się zdrowiem i długo żyć. Jednak nie każdy ma ochotę nad tym popracować. A długie, zdrowe i dobre życie, to nie tylko leniuchowanie, ale także podjęty wysyłek fizyczny i umysłowy. W tym kraju, ginie mięśniak, ale ginie też inteligent przygnieciony przez mięśniaka. Dlatego należy dbać o te obydwie kondycje: zarówno fizyczna jak i umysłową. Dwie sprawności, najważniejsze na świecie.

Polacy głównie jeżdżą samochodami, jednak nie aż na taka skalę jak amerykanie, ponieważ nie wszyscy mają samochody. Polacy znani też są z jeżdżenia na rowerze, i to nie tylko dla sportu, ale i z konieczności. np. po chleb na rowerze 10 km, do szkoły na rowerze 5 km, itd. Gorzej jednak że muszą jeździć droga, po której poruszają się samochody, a przez to, stwarzają zagrożenie dla siebie i dla innych. Poza tym, jeśli jesienna plucha i zimowe mrozy, a w ostatnim czasie nawet jesienne mrozy i wiosenna plucha, o zimie już nawet nie wspominając, to kiedy mamy jeździć na rowerze, czy uprawiać sporty? Bo niby gdzie, w błocie? A tu jednak mogą nas zawstydzić Szwedzi, którzy też nie mają najpiękniejszej pogody świata, a jednak masowo spacerują i ćwiczą, tłumacząc, że nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie.

A to już wiesz?  jak zrozumieć węglowodanowy świat i nie wpaść w słodką pułapkę

Zdrowy tryb życia dla Polaka to być może wyprawa na ryby, gdzie przez cały dziec i pół nocy siedzi i czeka. Jednak ma to swoje zalety. Zwłaszcza psychiczne walory, ponieważ gdzie tak można odprężyć się, jak nie w ciszy, wśród przyrody, siedząc i wędkując, gdzie jedynym stresem jest tylko to, że ryba jeszcze nie chwyciła, i ewentualnie, że w pobliżu ulokowali się jacyś głośni.

Zimą, w Polsce, przy dobrej pogodzie i odpowiednim ubraniu, pełne bywają stoki narciarskie i lodowiska, więc oznacza to, że nie jest tak źle. Dobrym powodzeniem cieszą się też baseny, które właściwie bywają przepełnione, zwłaszcza w weekendy. Pełne są też siłownie, kluby fitness oraz boiska sportowe kryte, gdzie dorośli grają w kosza, siatkówkę i inne gry.

Lubimy też spacerować, może nie nie na taka skalę, jak Szwedzi, jednak nie jesteśmy w tym zupełnie źli. A kiedy przyjdzie trochę słońca, to raz, dwa, trzy i cztery, zapraszamy na rowery.
Jedyny problem jaki mamy, to brak ścieżek rowerowych, dlatego też, czasami wycieczka rowerowa jest bardzo niebezpieczną sprawą i należy ją zaliczyć do sportów wyczynowych.

Zdrowy tryb życia to nie tylko sport, ale też dobre odżywianie i właściwa higiena pracy oraz wypoczynku. Nie zapominajmy o tym.
mks

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy