Seksualność

Orgazm kobiety

Orgazm kobiety Na kobiecy orgazm może składać się wiele czynników. Pojawia się on w wyniku podniecenia i różnorakich działań, wpływających zarówno fizycznie jak i psychicznie

Orgazm kobiety

Na kobiecy orgazm może składać się wiele czynników. Pojawia się on w wyniku podniecenia i różnorakich działań, wpływających zarówno fizycznie jak i psychicznie na kobietę. Wyróżnia się cztery reakcje seksualne: podniecenie, plateau, orgazm i odprężenie.

Pomimo tego, że kobieta i mężczyzna różnią się od siebie pod względem budowy ciała, to fazy pobudzenia seksualnego są u nich bardzo podobne.

Należą do nich pożądanie (zarówno fizyczne jak i psychiczne), podniecenie i w końcu orgazm, który obejmuje również odprężenie.

Orgazmów jest tyle, ile kobiet, nawet orgazm jednej kobiety nie jest taki sam za każdym razem. Kobieta może mieć orgazm razem z wytryskiem, lub po nim albo tuz przed wytryskiem. Wytrysk u kobiety nie musi być związany z orgazmem, tzn. może mieć ona orgazm bez wytrysku.

Jeśli oglądaliście film o Ameli, na pewno pamiętacie fragment, w którym Amelia wyobraża sobie wszelkie możliwe ludzkie orgazmy. Każda kobieta przeżywa je inaczej, a raczej każda inaczej reaguje na taką przyjemność. Orgazmowi może towarzyszyć krzyk, płacz, śmiech, a także odczucia takie jak radość, zwiększona chęć do życia, wzruszenie, poczucie wielkiej miłości do świata i wdzięczności, ale przede wszystkim do partnera, chęć wynagrodzenie mu orgazmu itd. Każda kobieta przeżywa go po swojemu i na swój jedyny sposób.

mks

A to już wiesz?  Badania i życie seksualne mężczyzn po 50tce

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy