Seksualność

Orgazm, jaki jest orgazam

Orgazm każdy orgazm wygląda inaczej, ma inna moc i siłę. Różny jest dla kobiet i dla mężczyzn. Orgazm to moment najsilniejszego podniecenia płciowego i rozkosz

Orgazm
każdy orgazm wygląda inaczej, ma inna moc i siłę. Różny jest dla kobiet i dla mężczyzn.
Orgazm to moment najsilniejszego podniecenia płciowego i rozkosz jaka mu towarzyszy.
Może być celem stosunku płciowego i seksu, jego zakończeniem, ale wcale nie musi. Orgazm można osiągnąć w wyniku aktu płciowego, masturbacji, a także innych czynników czy zachowań seksualnych.

Jeśli chodzi o samą fizjologię i opis od strony fizjologicznej, jak wygląda orgazm, to w przypadku kobiet są to skurcze pochwy i dna macicy. U mężczyzn orgazmowi wygląda tak, że następuje
wytrysk nasienia i skurcz moszny.

Co daje nam orgazm? Jest to zaspokojenie seksualne, dzięki któremu ciało staje się odprężone, ustępuje przekrwienie organów płciowych. Jednak to nie wszystko. Orgazm i zaspokojenie, mają tez bardzo duży wpływ na psychikę człowieka i na jego stan psychiczny. Dobry seks naprawdę potrafi czynić cuda, i bardzo dobrze wpłynąć na nasze samopoczucie, wprawić nas w zadowolenie, w dobry nastrój. Kiedy widzimy, że nasz partner miał orgazm, jest nam jeszcze lepiej, i jesteśmy naprawdę s siódmym niebie.

To, że inaczej orgazm przeżywają mężczyźni a inaczej kobiety, ma konsekwencje emocjonalne, zarówno w trakcie stosunku jak i w czasie tuż po szczytowaniu. Jednak nie są to same różnice, ale także znajda się podobieństwa. Należą do nich gwałtowne pobudzenie aktywności układu współczulnego – czyli np. następuje przyspieszenie akcji serca, wzrost ciśnienia tętniczego krwi, wzrost napięcia mięśni, rozszerzają się źrenice. Zarówno u kobiet jak i u mężczyzn występują skurcze mięśni związanych z narządami płciowymi. Siła tych skurczów ma kluczowe znaczenie w przezywaniu orgazmu i jego sile.

mks

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy