Seksualność

Orgazm pochwowy

Orgazm pochwowy Kobieta może osiągać orgazm w pochwie lub dzięki łechtaczce. Jednak najnowsze badania pokazują, że orgazm pochwowy jest tak naprawdę orgazmem łechtaczkowym, tyle, że

Orgazm pochwowy
Kobieta może osiągać orgazm w pochwie lub dzięki łechtaczce. Jednak najnowsze badania pokazują, że orgazm pochwowy jest tak naprawdę orgazmem łechtaczkowym, tyle, że odbywa się w środku pochwy.

Najnowsze badania fizjologii narządu rodnego u kobiety pokazują, a nawet udowadniają, że istnieją nerwy które łączą tkanki wewnątrz pochwy z łechtaczką. Część łechtaczki, położona wewnątrz ciała, jest o wiele większa, niż uważano.

Słowa „orgazm pochwowy” po raz pierwszy użył Zygmunt Freud. Twierdził, że orgazm łechtaczkowy towarzyszy okresowi dojrzewania kobiet, a następnie zamienia się na pochwowy.
Ależ ten Freud mało znał kobiety. W dodatku, przez jego twierdzenie, wiele z nich martwiło się tym, że w dorosłym życiu nie potrafią osiągnąć orgazmu pochwowego bez stymulacji łechtaczki.

Badania przeprowadzone przez Mastersa i Johnsona pokazały, że orgazm łechtaczkowy i pochwowy następują po tych samych fizycznych etapach pobudzenia seksualnego. Według nich stymulacja łechtaczki jest tym, co wyzwala orgazm.
mks

A to już wiesz?  Jaki jest pierwszy raz?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy