Nie mam ochoty. Pomocy

Nie mam ochoty. Pomocy!
Brak ochoty na seks może być związany z wieloma sprawami, jednak są pewne czynniki, które mogą mieć kluczowe znaczenie i być może od nich należy Twój brak ochoty na seks.

Co należy sprawdzić, czy czego trzeba się dowiedzieć, zanim podejmiemy odpowiednie kroki.
Przypomnijmy sobie, kiedy się to stało, że straciliśmy ochotę. Być może są związane w tym wydarzeniem pewne okoliczności zewnętrzne, które spowodowały taki stan rzeczy.

Być może podłoże tego tkwi w wydarzeniu z niedalekiej nawet przeszłości, które wpłynęło negatywnie na psychikę. Przykładem takiego wydarzenia może być nawet niezrozumienie partnera czy kłótnia z nim na jakiś temat, ale taka, która wstrząsnęła, ponieważ z wypowiedzianych słów wynikało coś bardzo negatywnego, być może nawet poczuliśmy się niechciani i niekochani.

Jest bardzo wiele tych rzeczy, jakie mogły wpłynąć na zahamowanie ochoty na seks, nawet takich, które nie są z nami związane, a których jesteśmy świadkiem. Np. ktoś zobaczył straszny wypadek, co dało mu odczuć, jak bardzo kruche jest życie. I to był właśnie ten kluczowy moment. Ktoś np. stracił kogoś z rodziny, przyjaciół, coś wydarzyło się na świecie, co wywołało w nas smutek tak wielki, że nie jesteśmy w stanie się go pozbyć, a to przekłada się także na te sferę życia, jaką jest życie seksualne.

Inne kwestie mogą być związane z chorobą, uprzedzeniami, zmęczeniem fizycznym. Czasami musimy przezwyciężyć je sami lub z pomocą małżonka, a czasami będziemy potrzebować specjalisty.

mks

Authors

Related posts

Top