Mam ochotę, a on ona nie

Mam ochotę, a on/ona nie

Co zrobić, jeśli mąż nie ma ochoty na seks, albo żona? Człowiek nie zawsze ma ochotę, aby kochać się. Jest to uwarunkowane wieloma rzeczami. Niektóre należą do psychiki, inne do fizyczności człowieka.

Możemy być po prostu zmęczeni. Zmęczenie fizyczne bywa groźnym wrogiem naszego „chcenia”. Może być przyczyną braku ochoty na seks. Długotrwałe zmęczenie może pogłębiać ten stan. Jaka jest na to rada? Po prostu wypocząć, wyspać się. Jeśli nie masz ochoty na seks wieczorem, to może będziesz miał rano?

Czasami mamy takie męczące dni, że po pracy już tylko padamy jak dłudzy do łóżka i nic nie jest w stanie nas wytrącić z tego stanu, nawet to, że partner czy partnerka próbują zachęcić nas do seksu. Czasami takie zachęcanie bardzo pomaga, i sprawia, że człowiek jest się w stanie zebrać w sobie, i po chwili już być gotowym do super seksu. Więc pomoc partnerowi w przezwyciężeniu zmęczenia może być naprawdę rewelacyjna metodą. Jednak czasami dopada nas takie zmęczenie, kiedy już nie jesteśmy w stanie nic z siebie wykrzesać.

Kolejne czynniki, jakie mogą wpływać na brak ochoty na seks, mogą być związane ze sfera psychiki. Tu już jest taka różnorodność problemów, ze nie sposób o wszystkim pisać. Jednak chyba najprostsza, jaka przychodzi mi do głowy, związana jest z nieporozumieniami. Jeśli np. niedawno kłóciliśmy się o coś z partnerem, być może to jest teraz problemem w naszej psychice i to powstrzymuje naszą ochotę na seks przed realizacja, lub po prostu przestajemy mieć ochotę na seks. Bardzo ważne, aby małżeństwo, zanim pójdzie do łóżka, było pogodzone i aby nastąpiło przebaczenie. Ponieważ chowane urazy tez mogą stać się przyczyna tych problemów natury psychicznej. Inną sprawą jest brak samoakceptacji oraz myślenie, że partner mnie nie akceptuje, wstyd własnego ciała, wstyd przed partnerem, co może być związane tak naprawdę ze wstydem pokazania mu swoich uczuć, pragnień, itp.

W niektórych przypadkach brak ochoty na seks może być związany z różnymi chorobami, i to niekoniecznie takimi, które są bezpośrednio związane z drogami rodnymi u kobiety czy z penisem, ale z chorobami ogólnie, np. tymi przewlekłymi czy czasowymi, takimi jak zwykłe przeziębienie i katar.

Jeśli w sposób długotrwały nie mamy ochoty na seks, być może należy zasięgnąć rady specjalisty, seksuologa lub lekarza, jeśli podejrzewamy, ze nasz problem jest związany z jakąś chorobą.

mks

Authors

Related posts

Top