Wiadomości Branżowe

Pielęgnacja podrażnionej skóry powiek

Ludzkie oko jest bardzo delikatne, dlatego chronione jest przez powieki i rzęsy. Jednak te części oka również wystawione są na podrażnienia, uciążliwe dla codziennego funkcjonowania.Na brzegach powiek mieszczą się gruczoły łojowe i gruczoły potowe, kanaliki łzowe oraz mieszki włosowe rzęs. Badania prowadzone przez naukowców w ostatnich latach wskazują, że w tych

Ludzkie oko jest bardzo delikatne, dlatego chronione jest przez powieki i rzęsy. Jednak te części oka również wystawione są na podrażnienia, uciążliwe dla codziennego funkcjonowania.

Na brzegach powiek mieszczą się gruczoły łojowe i gruczoły potowe, kanaliki łzowe oraz mieszki włosowe rzęs. Badania prowadzone przez naukowców w ostatnich latach wskazują, że w tych miejscach mogą zagnieżdżać się nieproszeni goście.

Mowa o nużeńcach, maleńkich, niewidocznych dla oczu pajęczakach z rodziny roztoczy (łac. Demodex). Nużeńce odżywiają się wydzieliną łojową i mogą żyć w mieszkach włosowych rzęs oraz w ujściach gruczołów łojowych.

Podrażnienia powiek – objawy

Typowe, często odczuwane podrażnienia związane z obecnością nużeńca to swędzenie powiek. Największe zmiany widać na brzegach powiek, które stają się zgrubiałe i zaczerwienione, pokrywają się białą wydzieliną. Towarzyszyć temu może uczucia ciała obcego pod powiekami, łzawienie oraz suchość oka. Jednym z bardzo przykrych objawów zakażenia nużeńcem jest nadmierne wypadanie rzęs.

Preparaty Demoxoft oczyszczenie i regeneracja powiek

Po zdiagnozowaniu przyczyny podrażnienia powiek, np. wywołaną obecnością nużeńca, specjalista zaleca leczenie. Uzupełnieniem jest dokładane, regularne oczyszczanie powiek dla odzyskania dawnego komfortu. Warto wybierać specjalistyczne preparaty z naturalnymi składnikami o działaniu nawilżającym i regenerującym: olejkiem z szałwii hiszpańskiej i aloesu oraz dekspantenolem i kwasem hialuronowym.

– Do oczyszczania i dla regeneracji podrażnionych powiek polecam Demoxoft Płyn i Demoxoft Lipożel. Oba preparaty zostały przetestowane okulistycznie i mogą być stosowane przez osoby, u których wykryto obecność nużeńców.? mówi dr n. med. Maciej Osęka, Prezes Ofta sp. z o.o.

Demoxoft Płyn pomoże usunąć zanieczyszczenia z powiek, nawilży ich wrażliwą skórę oraz pomoże w zmniejszeniu nieprzyjemnego odczucia związanego z podrażnieniami. Uzupełnienie kuracji oczyszczającej to żel aplikowany na powieki na noc np. Demoxoft Liopżel. Oba preparaty do pielęgnacji i oczyszczania podrażnionej skóry powiek dostępne są w aptekach oraz na DrogeriaZdrowie.pl

A to już wiesz?  Trivagin - podstawowy probiotyk dla kobiet

 

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy