Wiadomości Branżowe

Ericsson tworzy pierwszy e-rejestr dla największej szkoły przyszpitalnej w Polsce

Firma Ericsson uruchomiła cyfrowy rejest uczniów w Zespole Szkół Specjalnych nr 78 przy Centrum Zdrowia Dziecka. Pierwszy tego typu e-rejestr w Polsce. Aplikacja została stworzona w całości przez wolontariuszy z firmy Ericsson.Elektroniczna baza danych jest dostosowana do specyficznych wymagań szkoły. Zespół szkół uczy ponad 7000 dzieci rocznie. Niektóre z nich pozostają w szpitalu

Firma Ericsson uruchomiła cyfrowy rejest uczniów w Zespole Szkół Specjalnych nr 78 przy Centrum Zdrowia Dziecka. Pierwszy tego typu e-rejestr w Polsce. Aplikacja została stworzona w całości przez wolontariuszy z firmy Ericsson.

Elektroniczna baza danych jest dostosowana do specyficznych wymagań szkoły. Zespół szkół uczy ponad 7000 dzieci rocznie. Niektóre z nich pozostają w szpitalu tylko kilka dni, inne przez długie miesiące, a najczęściej wracają kilkukrotnie w trakcie roku. Dostarczony przez firmę Ericsson e-rejest pozwala na elektroniczną ewidencję uczniów wraz z danymi wymaganymi przez jednostki nadrzędne szkoły, dzięki czemu pedagodzy mogą zaoszczędzić czas tracony na sprawach formalnych. Aplikacja pozwala również na szybkie przeszukiwanie danych i generowanie raportów.

E-rejest jest zaprojektowany dla potrzeb szkoły specjalnej. Pozwala na indeksowanie ogromnej liczby uczniów przez wielu pedagogów jednocześnie. Upraszcza sam proces rejestrowania – co jest szczególnie isotne w przypadku szkoły, w której jest duża rotacja, a uczniowie z poważnymi schorzeniami wielokrotnie przerywają naukę i ponownie wracają, co wiąże się z kolejną rejestracją. Aplikacja umożliwia takżę szybkie generowanie raportów i zaświadczeń m.in. dla rodziców i szkół lokalnych chorych uczniów.

? Jako firma o profilu technologicznym chcieliśmy pokazać praktyczne korzyści, które można uzyskać używając właściwej technologii. Dlatego skupiliśmy się na pionierskim rozwiązaniu, jakim jest cyfrowy rejest zgodnie z globalnym przesłaniem Ericssona na świecie – Technology for Good. Wybraliśmy szkołę przy Centrum Zdrowia Dziecka jako partnera, ponieważ już wcześniej współpracowaliśmy przy licznych projektach i znaliśmy potrzeby szkoły. powiedział Oliver Kanzi prezydent firmy Ericsson w Polsce.

? Wprowadzenie elektronicznego rejestru pozwoli każdemu nauczycielowi zaoszczędzić około dwa tygodnie w ciągu semestru i spożytkować ten czas na bezpośredniej pracy z dziećmi. ? powiedziała Grażyna Michalczuk Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 78 przy Centrum Zdrowia Dziecka

? Szykujemy kolejne wspólne wydarzenie jarmark bożonarodzeniowy. Latem zorganizowaliśmy ze szkołą loterię podczas Ericsson Midsommar Customer Event. Zdedydowaliśmy również, że w tym roku zrezygnujemy z tradycyjnych prezentów dla naszych klientów i współpracowników, przekażemy im aniołki wykonane przez dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka, a zaoszczędzone środki przekażemy na rzecz szkoły ? powiedział Oliver Kanzi prezydent firmy Ericsson w Polsce

A to już wiesz?  Choroby w czasie podróży czyli na co narażeni są turyści?

 

O Zespole Szkół Specjalnych nr 78 im. Ewy Szelburg-Zarembiny

Zespół Szkół Specjalnych nr 78 im. Ewy Szelburg-Zarembiny działa przy Centrum Zdrowia Dziecka. Grono pedagogiczne, liczące obecnie 66 osób, obejmuje opieką ponad 700o uczniów rocznie. Szkoła została powołana do życia 20 sierpnia 1980 roku, na terenie istniejącego od 1977 roku nowoczesnego szpitala “Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka”.

29 maja 1996 roku Zespół Szkół wybrał patrona. Została nim polska pisarka, inicjatorka budowy pomnika upamiętniającego męczeństwo dzieci i młodzieży w czasie drugiej wojny światowej, Ewa Szelburg – Zarembina. W rocznicę wyboru patrona Zespół Szkół uroczyście obchodzi swoje imieniny.

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy