dolegliwości okolic intymnych

Z badań TNS OBOP wynika iż ponad 60% Polek żyje w stresie, spośród badanych aż 90% zgłaszało dolegliwości okolic intymnych. Stres, tempo życia, antykoncepcja, antybiotyki ? niszczą naturalną florę bakteryjną kobiet, a świadomość w tym zakresie jest wśród Polek nadal niewielka.

Ogromną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu moczowo-płciowego odgrywają probiotyki ginekologiczne, czyli szczepy bakterii, które – podane w odpowiedniej ilości – wywierają korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Większość Polek utożsamia probiotyki z jogurtami i przetworami ze sfermentowanego mleka. Tymczasem, tylko niektóre z tych przetworów zawiera prawdziwe probiotyki, a jeśli już, to są bakterie zasiedlające układ pokarmowy.

Obecnie w Polsce dostępne są probiotyki ginekologiczne, które można stosować dopochwowo bądź doustnie. Specjaliści zalecają, by probiotyki ginekologiczne stosowały zwłaszcza panie odczuwające dyskomfort w miejscach intymnych, kobiety stosujące antybiotykoterapię i antykoncepcję hormonalną oraz kobiety ciężarne i w okresie menopauzy.

Warto także stosować te preparaty przed wyjazdem na wakacje, w okresie obniżonej odporności czy zwiększonych stresów.

Zgodnie ze stanowiskiem zespołu ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego suplementy diety zawierające probiotyki ginekologiczne mogą wywierać korzystny wpływ poprzez przywrócenie równowagi w ekosystemie narządów płciowych kobiety.

***

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci ? mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią ? preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie uzupełniający profilaktykę leczenia infekcji dróg moczowych – Femisept URO. Nowością w ofercie jest suplement diety – Trivagin.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.kidy.pl www.mosbito.pl

Authors

Related posts

Top