Podstawą sukcesu karmienia piersią jest prawidłowe przyssanie się noworodka do piersi.

Podstawą sukcesu karmienia piersią jest prawidłowe przyssanie się noworodka do piersi. W buzi dziecka powinna znajdować się brodawka wraz z całą otoczką. Pod otoczką znajdują się zatoki w których gromadzi się pokarm i tylko ucisk na otoczkę powoduje wypływanie mleka. Dziecko chwyta otoczkę między dziąsła uciskając ją miarowo, natomiast językiem masuje przewody doprowadzające mleko do

Podstawą sukcesu karmienia piersią jest prawidłowe przyssanie się noworodka do piersi.

W buzi dziecka powinna znajdować się brodawka wraz z całą otoczką. Pod otoczką znajdują się zatoki w których gromadzi się pokarm i tylko ucisk na otoczkę powoduje wypływanie mleka. Dziecko chwyta otoczkę między dziąsła uciskając ją miarowo, natomiast językiem masuje przewody doprowadzające mleko do zatok.

Jeżeli dziecko ma problem z uchwyceniem całej otoczki, mama może mu pomóc spłaszczając swoimi palcami otoczkę i wkładając ją do buzi malucha. Należy oczywiście przed karmieniem umyć starannie ręce. Nie wolno pozwolić, aby dziecko żuło brodawkę, gdyż doprowadza do jej uszkodzenia, a pokarm i tak nie będzie płynął.

A to już wiesz?  Mini Matters w Action

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy