Jakie ułożenie niemowlęcia wybrać podczas karmienia?

Jakie ułożenie niemowlęcia wybrać podczas karmienia?- W pozycji siedzącej, najbardziej lubianej przez mamy. Należy podłożyć złożony kocyk lub poduszkę pod dziecko, drugą poduszkę pod łokieć mamy lub siąść w fotelu i położyć łokieć na jego oparciu bocznym. Główkę malucha umieszczamy w zgięciu ręki, przedramię podkładamy pod jego plecy, a dłoń pod pośladki maleństwa, jego twarz kierujemy ku piersi. Drugą dłoń mama kładzie na piersi, cztery palce pod

Jakie ułożenie niemowlęcia wybrać podczas karmienia?

– W pozycji siedzącej, najbardziej lubianej przez mamy. Należy podłożyć złożony kocyk lub poduszkę pod dziecko, drugą poduszkę pod łokieć mamy lub siąść w fotelu i położyć łokieć na jego oparciu bocznym. Główkę malucha umieszczamy w zgięciu ręki, przedramię podkładamy pod jego plecy, a dłoń pod pośladki maleństwa, jego twarz kierujemy ku piersi. Drugą dłoń mama kładzie na piersi, cztery palce pod pierś, a kciuk na jej powierzchni nie dotykając otoczki wokół brodawki. Najpierw należy delikatnie uderzać brodawką o dolną wargę niemowlęcia, aby otwarło szeroko buzię, a następnie trzeba włożyć mu do buzi brodawkę wraz z otoczką i przyciągnąć malca do siebie – jest to przyssanie. Tylko uciskanie otoczki powoduje wypływanie mleka, jeżeli dziecko ssie samą brodawkę, powoduje jej pękanie, a pokarm nie będzie leciał. Gdyby nos dziecka za bardzo przylegał do piersi i malec miałby kłopoty z oddychaniem, należy unieść sutek lub przyciągnąć pupę malca bliżej mamy.

– W pozycji leżącej, zwłaszcza, gdy rany po szyciu krocza są bolesne. Mama i dziecko leżą na boku, niemowlę na rękach matki w takim samym ułożeniu jak opisywałam powyżej, a jego usta powinny znajdować się na wysokości brodawki. Jeżeli mama leży na prawym boku, dziecko obejmuje prawą ręką, natomiast lewą kładzie na pierś.

– Za pomocą tzw. „chwytu piłkarskiego”. Najlepszy dla mam po cesarskim cięciu lub gdy niemowlę jest malutkie. Kobieta siedzi, opierając się wygodnie, pod łokieć podkłada się poduszkę. Główkę niemowlęcia kładzie się na dłoni, natomiast jego tułów leży na przedramieniu, a nóżki skierowane są ku tylnemu oparciu fotela. Dziecko powinno być lekko uniesione i wygląda tak, jakby leżało pod pachą.

A to już wiesz?  Nieoczywisty, a bardzo ważny składnik w diecie rocznego dziecka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy