Medycyna i zdrowie Sport dla zdrowia

Biegać czy spacerować dla zdrowia?

Czujesz, że potrzebujesz ruchu? Nie wiesz jednak co wybrać, czy krótki jogging czy spacer (pisząc spacer mamy tu na myśli szybki marsz). Jeśli oprócz pobudzenia

Czujesz, że potrzebujesz ruchu? Nie wiesz jednak co wybrać, czy krótki jogging czy spacer (pisząc spacer mamy tu na myśli szybki marsz). Jeśli oprócz pobudzenia mięśni i dotlenienia organizmu chcesz odczuć jeszcze zmęczenie, to bieganie na pewno będzie dużo lepszym sposobem. Jednak w czasie takiego wysiłku łatwiej się przeziębić o tej porze roku.

jogging350.jpg

Jogging nie jest odpowiedni dla osób które miały, lub nadal mają problemy ze stawami, gdyż ta forma aktywności bardzo je obciąża. Spacer natomiast dostarcza nam niezbędną ilość ruchu dla dobrego funkcjonowania organizmu. Nasze stawy i kości nie są zbyt obciążone, a narządy wewnętrzne nie są zmuszone do podskakiwania przy każdym kroku.

Ilość spalanych kalorii w wypadku obu czynności jest podobna. Jogging szybciej wyrobi naszą kondycję, a szybki marsz na pewno nie będzie miał negatywnego wpływu na stan naszych stawów.
Werka

A to już wiesz?  PEŁNOZIARNISTA KASZKA-MUSLI JUNIOR 100% BIO

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy