Choroby Medycyna i zdrowie Przeziębienie

Lekkie przeziębienie – co robić?

Lekkie przeziębienie – co robić?
Jeśli zauważyłeś u siebie lekki katar, jesteś osłabiony, powinieneś udać się do lekarza. Nawet jeśli to nic poważnego, to na pewno zaleci coś na wzmocnienie,

Jeśli zauważyłeś u siebie lekki katar, jesteś osłabiony, powinieneś udać się do lekarza. Nawet jeśli to nic poważnego, to na pewno zaleci coś na wzmocnienie, odpowiednie witaminy czy lekarstwa. Być może dopadło Cię zwyczajne przeziębienie. Czy można zrobić coś, aby w międzyczasie ratować się samemu? Na pewno. Możesz zastosować którąż z naturalnych metod łagodzenia objawów przeziębienia.

Możesz np. wypić ciepłe mleko z miodem – to złagodzi pieczenie i drapanie w gardle. Ponadto, rozgrzeje Cię.

Jeśli masz lekką temperaturę, możesz spróbować soku z malin. Jednak przy wyższej gorączce na pewno potrzebne są odpowiednie środki farmakologiczne. Sok z malin możesz potraktować wtedy jako dodatek. Dodatkowo, przy podwyższonej temperaturze, można zastosować zimne okłady na czoło.

Pamiętaj, że powinieneś zgłosić się do lekarza możliwie jak najprędzej. Nawet lekkiego przeziębienia nie powinno się zostawiać samemu sobie. Trzeba je przeczekać umiejętnie, według wskazań lekarza, pomagając sobie wskazanymi przez lekarza środkami.

A to już wiesz?  Jak zrealizować noworoczne postanowienia?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy