SIŁA ŻYCIA. Podaj dalej?Premiera książki, która jest jak lekarstwo

SIŁA ŻYCIA. Podaj dalej?Premiera książki, która jest jak lekarstwo
9 maja 2017
Walka z chorobą wymaga odwagi, wsparcia i siły. Takie posiłki mogą przyjść z różnych stron ? od lekarza, pacjenta, bliskich. A gdyby usłyszeć ich wspólny głos? ?SIŁA ŻYCIA. Podaj dalej?? Doroty Mirskiej-Królikowskiej to książka dwuwymiarowa. Jej pierwszą warstwę tworzą historie osób walczących z nowotworem. Kolejną stanowią rozmowy z ekspertami, którzy towarzyszą pacjentom w ich zmaganiach z chorobą. Zdjęcia bohaterów książki wykonała Lidia Popiel.

Książka ?SIŁA ŻYCIA. Podaj dalej?? to opowiadanie o prawdziwej sile, która ma różne oblicza, czerpana jest z wielu źródeł i bywa wielorako odbierana. Każdemu z bohaterów zadano to samo pytanie ?Skąd czerpać siłę do walki z chorobą??. Ta publikacja to nic innego jak niezwykle szczera odpowiedź pacjentów, opiekunów i specjalistów ? lekarzy, pielęgniarek, dietetyka, psychoonkologa i fizjoterapeuty.

Wiedza i wiara są bezcenne podczas leczenia każdej poważnej choroby. I właśnie tym dzielą się moi wspaniali bohaterowie. Mam wielką nadzieję, że ta publikacja pomoże osobom zmagającym się z chorobą oraz ich bliskim zmierzyć się z nią. Że znajdą tu dobre słowa i myśli, rady, które pomogą im wrócić do zdrowia! Właśnie dlatego w przenośni mówię o tej książce jak o lekarstwie ? wyjaśnia Dorota Mirska-Królikowska, dziennikarka, autorka książki ?SIŁA ŻYCIA. Podaj dalej??.

Siła stanowiła również temat przewodni zdjęć wykonanych przez Lidię Popiel: Starałam się w nieoczywisty sposób pokazać, jak można wydobyć z siebie tę siłę, jak można się nią podzielić i jak można z niej korzystać. Postawiłam na spojrzenie i to, co ludzie mogą sobie przekazać poprzez proste gesty.

Książka ?SIŁA ŻYCIA. Podaj dalej?? powstała w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej ?Żywienie medyczne ? Twoje posiłki w walce z chorobą?.

Premiera na Warszawskich Targach Książki

Publikacja po raz pierwszy zostanie zaprezentowana podczas Warszawskich Targów Książki w dn. 18-21 maja na Stadionie PGE Narodowym (stanowisko H18). Dodatkowo w czwartek 18 maja, o godzinie 15:00 odbędzie się spotkanie autorskie z Dorotą Mirską-Królikowską oraz Lidią Popiel.

Książkę ?SIŁA ŻYCIA. Podaj dalej?? będzie można otrzymać za czynny udział w zaplanowanej na Targach akcji ?Podaj dalej?. Do zadań uczestników należy napisanie kilku zdań wsparcia, stanowiących posiłki w walce z chorobą. Liczba książek będzie ograniczona.

Podaj dalej

Podtytuł ?Podaj dalej ma dwa przesłania. Inspiruje do dzielenia się swoją siłą z innymi pacjentami. To także zaproszenie do przeczytania książki i przekazania jej kolejnym osobom, potrzebującym wsparcia w walce z chorobą. Dla niektórych bohaterów publikacji zarażanie siłą to zupełnie naturalne działanie:

Robiłam naprawdę wszystko, ale to wszystko, żeby nie poddać się szarości, burości i lękowi związanemu z chorobą. Pewnego dnia wparowałam na kolejny wlew chemii w neonowych szpilkach, kolorowej kiecce, zabawnych kolczykach, owinięta wielkim kocem w pompony. Siedzące tam ubrane na czarno kobiety w ciemnych chustkach na głowie spojrzały na mnie zszokowane. Kiedy opadłam na łóżko z jękiem ?O żesz! Rzęsy mi się odkleiły! A ja nie wzięłam kleju?, wybuchły kompletnie nieposkromionym, szalonym śmiechem. Zyskałam wtedy przydomek Tęczowa Joanna, który zresztą do dzisiaj z dumą noszę. Od tamtej pory wszystkie ubierałyśmy się szałowo i opowiadałyśmy podczas wlewów dowcipy. Stałyśmy się takimi onko-przyjaciółkami i utrzymujemy kontakt nadal ? mówi Asia Zielewska, Tęczowa Joanna, jedna z bohaterek książki.

Bezcenna książka

?SIŁA ŻYCIA. Podaj dalej?? to książka, o której z całą pewnością można powiedzieć, że jest bezcenna, ponieważ? nie posiada ceny. Jej pierwsze wydanie zaplanowane na kilka tysięcy sztuk zostanie w całości przekazane m.in. do bibliotek ośrodków leczenia chorób nowotworowych, instytucji pozarządowych czy hospicjów.

Osoby, którym zależy na otrzymaniu książki, będą mogły wziąć udział w konkursie organizowanym na stronie www.posilkiwchorobie.pl.

Książka została wydana przez Nutricię Medyczną, lidera na polskim rynku żywienia medycznego, organizatora ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej ?Żywienie medyczne ? Twoje posiłki w walce z chorobą?.

Misją Nutricii Medycznej jest sprawianie, by żywienie było integralną częścią leczenia. Dbałość o pacjentów oraz ich bliskich poprzez dostarczenie im najlepszych, kompleksowych rozwiązań z zakresu specjalistycznego żywienia w chorobie to podstawowy element działalności firmy.

Nutricia Medyczna oferuje ponad 200 najwyższej jakości produktów przeznaczonych zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Specjalizuje się w leczeniu żywieniowym dedykowanym różnym grupom pacjentów, np. onkologicznym czy neurologicznym. Posiada również bogate doświadczenie w zakresie chorób metabolicznych i rzadkich.

Nutricia Medyczna wspiera także pacjentów wymagających żywienia dojelitowego w warunkach domowych.

www.nutriciamedyczna.pl

O kampanii:

Mając na uwadze ogromną potrzebę podnoszenia świadomości nt. żywienia medycznego, Nutricia Medyczna zainicjowała ogólnopolską kampanię edukacyjną ?Żywienie medyczne ? Twoje posiłki w walce z chorobą?, która po raz pierwszy w tak szerokim zakresie podejmuje temat roli specjalistycznego żywienia w chorobie, zwłaszcza onkologicznej i neurologicznej. Celem kampanii jest edukacja na temat żywienia medycznego jako integralnego elementu opieki zdrowotnej. Inicjatywę tę wsparło wiele towarzystw naukowych i organizacji pacjenckich.

www.posilkiwchorobie.pl

Authors
Top