Migrena Wiadomości Branżowe

Wyjątkowe święta bez bólu głowy

Boże Narodzenie to czas prezentów, szczęścia i spotkań rodzinnych. Jednak podczas gorączki świątecznych przygotowań, oprócz wyjątkowej atmosfery, często towarzyszy nam silny ból głowy, połączony z nudnościami lub wrażliwością na dźwięki i zapachy. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że takie objawy mogą świadczyć o migrenowym bólu. A

Boże Narodzenie to czas prezentów, szczęścia i spotkań rodzinnych. Jednak podczas gorączki świątecznych przygotowań, oprócz wyjątkowej atmosfery, często towarzyszy nam silny ból głowy, połączony z nudnościami lub wrażliwością na dźwięki i zapachy. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że takie objawy mogą świadczyć o migrenowym bólu. A chęć przybywania w gronie rodzinnym i kolędowania nie sprawi nam już takiej przyjemności. Aby znów poczuć magię Świąt bez uciążliwego bólu, warto wypróbować złożony lek Excedrin? MigraStop?, który jest jedyny na wszystkie objawy migreny.[1]

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele czynników może sprawić, że w czasie Świąt częściej dopada nas jednostronny, pulsujący ból głowy, a nawet migrena. Mogą je powodować[2]:

  • Zmęczenie wywołane gorączką zakupową, przygotowywaniem potraw i sprzątaniem. 61% ataków silnego bólu głowy pojawia się jako wynik przemęczenia lub stresu.
  • Silne zapachy i aromaty świątecznych potraw, które otaczają nas ze wszystkich stron. 13 % ataków migreny wywołują intensywne zapachy.
  • Migające lampki na choince i sztuczne oświetlenie w centrach handlowych lub na wystawach sklepowych. 11 % migren jest wywołanych przez migające światła.
  • Smakołyki, po które chętniej sięgamy przy świątecznym stole. Owoce cytrusowe, sery
    i słodycze wywołują silny ból głowy w 7%.

 

Aby znów poczuć magię Świąt bez uciążliwego bólu, warto mieć zawsze przy sobie złożony lek Excedrin? MigraStop?, który działa nie tylko na silny, pulsujący ból głowy, ale także na objawy towarzyszące migrenie. Excedrin?MigraStop? zawiera kwas acetylosalicylowy, paracetamol i kofeinę.

Excedrin? MigraStop? to must have? w torebce każdej zabieganej kobiety. A więc próbuj wszystkich potraw świątecznych i smakołyków,  otaczaj się wspaniałymi aromatami i ciesz się każdą chwilą spędzoną z rodziną, a o silny ból głowy i migrenę się nie martw bo  jest Excedrin? MigraStop?.

Excedrin?MigraStop? jest dostępny bez recepty w opakowaniach:

A to już wiesz?  Czy migreną można się zarazić?

10 tabletek w cenie 9,99 PLN, 20 tabletek w cenie 14,99 PLN.[3]

 

[1] Jedyny wśród produktów dostępnych bez recepty w Polsce, który likwiduje migrenowy ból głowy i objawy towarzyszące, takie jak: światłowstręt, dźwiękowstręt oraz nudności. Na podstawie Charakterystyk Produktów Leczniczych.

[2] Źródło: badanie marketingowe Migraine in Poland przeprowadzone przez MEC dla Novartis w grudniu 2011 roku.

[3] Cena rekomendowana przez dystrbutora leku Novartis Poland.

O firmie Novartis

Novartis jest światowym liderem w dziedzinie szeroko pojętej ochrony zdrowia. Firma odpowiada
na rosnące potrzeby pacjentów i społeczeństwa, wprowadzając innowacyjne i skuteczne produkty farmaceutyczne oraz medyczne: leki innowacyjne, wysokiej jakości leki generyczne, szczepionki, materiały diagnostyczne oraz leki i wyroby medyczne dostępne bez recepty. Novartis jest jedyną firmą, która zajmuje wiodącą pozycję we wszystkich tych obszarach. Więcej informacji na stronie www.novartis.pl.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Excedrin MigraStop. Tabletki powlekane. Jedna tabletka powlekana zawiera 250 mg kwasu acetylosalicylowego, 250 mg paracetamolu oraz 65 mg kofeiny. Wskazania do stosowania: Doraźne leczenie bólu głowy oraz napadów migreny z aurą lub bez aury. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy, paracetamol, kofeinę lub którąkolwiek z substancji pomocniczych. U pacjentów, u których stosowanie kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak diklofenak czy ibuprofen, powoduje napady astmy, pokrzywkę lub ostre zapalenie błony śluzowej nosa; czynny wrzód żołądka lub jelit, krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego oraz u pacjentów ze zdiagnozowanym

owrzodzeniem żołądka i jelit; hemofilia lub inne skazy krwotoczne; ciężka niewydolność nerek lub wątroby; ciężka niewydolność serca; przyjmowanie metotreksatu w dawce większej niż 15 mg na tydzień; trzeci trymestr ciąży.

A to już wiesz?  Nowoczesna medycyna receptą na szczęśliwe macierzyństwo

Podmiot odpowiedzialny: Novartis Consumer Health GmbH, Niemcy.

 

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny i jest skierowany do Państwa w ramach przysługującego prasie prawa do bieżących informacji na temat nowych produktów leczniczych lub ich nowych właściwości. Materiał ten opisuje właściwości produktów leczniczych, który to opis po jego upublicznieniu – może być uznany za reklamę tychże produktów w rozumieniu ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne. Z uwagi na powyższe uprzejmie prosimy o redagowanie ewentualnych informacji prasowych z użyciem niniejszego materiału w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami?.

 

 

Źródło Excedrin Migra Stop. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy