Alergia

Alergia

Alergia oznacza zmieniony, odbiegający od normy sposób reagowania. Medycyna definiuje ją jako "nadwrażliwość, uczulenie, stan nadwrażliwości organizmu w następstwie zadziałania alergenów". Do tej pory istnieje wiele kontrowersji dotyczących tego, czym jest alergia, jakie są jej objawy i jak ją leczyć.Chorzy mogą odczuwać objawy, które nie są typowe dla klasycznych chorób alergicznych – dlatego badania nad alergią są

Alergia oznacza zmieniony, odbiegający od normy sposób reagowania. Medycyna definiuje ją jako “nadwrażliwość, uczulenie, stan nadwrażliwości organizmu w następstwie zadziałania alergenów”.
Do tej pory istnieje wiele kontrowersji dotyczących tego, czym jest alergia, jakie są jej objawy i jak ją leczyć.
Chorzy mogą odczuwać objawy, które nie są typowe dla klasycznych chorób alergicznych – dlatego badania nad alergią są trudne.

Współczesna alergologia opiera swą wiedzę na tym, co udowodniono, a mianowicie, że szereg swoistych objawów wynika z nadmiernego reagowania układu odpornościowego organizmu.

Wykazano m.in., że u większości ludzi cierpiących na alergie występuje podwyższony poziom IgE tj. przeciwciała mieszczącego się szczególnie licznie w górnych drogach oddechowych, płucach, jelitach i pozostałych odcinkach przewodu pokarmowego oraz w skórze.

A to już wiesz?  Pierwsze prawdopodobne objawy ciąży

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy