Wiadomości Branżowe

Niemiła przyczyna zapalenia brzegów powiek – nużeńce

Aż połowa osób po 40 roku życia może być zainfekowana przez nużeńce – mikroskopijnej wielkości pasożyty bytujące w okolicach twarzy. Nużeńce są częstą przyczyną zapalenia brzegów powiek.Jeszcze kilkanaście lat temu choroby wywoływane przez nużeńce nie były zbyt dobrze znane specjalistom – dziś wiedzą o nich dermatolodzy i

Aż połowa osób po 40 roku życia może być zainfekowana przez nużeńce mikroskopijnej wielkości pasożyty bytujące w okolicach twarzy. Nużeńce są częstą przyczyną zapalenia brzegów powiek.

Jeszcze kilkanaście lat temu choroby wywoływane przez nużeńce nie były zbyt dobrze znane specjalistom dziś wiedzą o nich dermatolodzy i okuliści. Ciekawostką jest, że ryzyko zarażenia nużeńcem zwiększa się wraz  z wiekiem. Według badań, aż połowa osób po 40 roku życia może być nosicielami nużeńców, natomiast w przypadku osób po 70 roku życia – nawet 100%! Lekarze tłumaczą to, osłabioną wraz z wiekiem odpornością.

Świąd, pieczenie, suchość oka

Obecnie do okulistów zgłaszają się pacjenci z bardzo różnymi objawami, wywołanymi przez te pajęczaki z rzędu roztoczy. Nużeńce mogą zagnieżdżać się w torebkach rzęs i na brzegach powiek, gdzie odbywa się ich cykl rozwojowy. Najczęściej powodują objawy typowe dla zapalenia oka:  świąd, pieczenie, suchość oka, nadwrażliwość na światło. Charakterystycznym objawem dla nużycy (tak nazywamy chorobę wywołaną przez nużeńce) jest m.in. wypadanie rzęs i wystąpienie wydzieliny na brzegach powiek.

W przypadku wystąpienia powyższych objawów warto zrobić badanie w kierunku obecności roztoczy, które polega na zbadaniu rzęsy. Leczenie nużeńca polega na stosowaniu preparatów roztoczobójczych.

Demoxoft specjalistyczna pielęgnacja oka

– Osobom, u których stwierdzono obecność nużeńców, w trakcie leczenia polecam specjalistyczną pielęgnacjię oka przy pomocy płynu oraz lipożelu Demoxoft. Preparaty te umożliwią dokładne usunięcie zalegających zanieczyszczeń i wydzieliny spowodowanej działaniem nużeńców. Złagodzą również świąd i pieczenie towarzyszące stanom zapalnym.? mówi Maciej Osęka, Prezes Ofta sp. z o.o.

Demoxoft płyn i Demoxoft Lipożel to produkty hipoalergiczne, testowane okulistycznie. Do nabycia w aptekach oraz sprzedaży internetowej: DrogeriaZdrowie.pl

 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety dla układu moczowego – Femisept URO, probiotyk nowej generacji – Trivagin oraz plastry na blizny – Sutricon. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są globulki  dopochwowe z kwasem hialuronowym – Mucovagin. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach:

 www.pregnaplus.pl  www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl www.polkaintymnie.pl www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl  www.sutricon.pl  www.startzrozumem.pl  www.mucovagin.pl

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Żywieniowe sposoby na jesienną chandrę

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy