Kiedy jest odpowiedni moment? Kiedy przestać karmić dziecko piersią

Kiedy jest odpowiedni moment żeby przestać karmić dziecko piersiąTrudno jednak określić, kiedy mleko matki przestaje być najbardziej cennym pokarmem w życiu dziecka. Powyżej trzeciego miesiąca życia układ pokarmowy jest już wyregulowany i mija czas napadów kolki. Wtedy też odstawienie od piersi może być uzasadnione, jednak należy pamiętać, że im dłużej karmi się dziecko piersią, tym lepiej dla

Kiedy jest odpowiedni moment żeby przestać karmić dziecko piersią

Trudno jednak określić, kiedy mleko matki przestaje być najbardziej cennym pokarmem w życiu dziecka. Powyżej trzeciego miesiąca życia układ pokarmowy jest już wyregulowany i mija czas napadów kolki. Wtedy też odstawienie od piersi może być uzasadnione, jednak należy pamiętać, że im dłużej karmi się dziecko piersią, tym lepiej dla niego.

Wg amerykańskich autorów najbardziej optymalny czas zaprzestania karmienia, jest wtedy gdy dziecko nauczy się pić z kubeczka, czyli około 5,6 miesiąca życia. Wtedy też większość niemowląt traci zainteresowanie piersią, zamiast ssać woli bawić się z mamą. Niektóre dzieci w okresie ząbkowania tracą ochotę na ssanie piersi i jest to również moment by przyzwyczaić je do butelki.

A to już wiesz?  Szybko, ale nadal zdrowo czyli dieta dziecka w czasach pandemii

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy