Rehabilitacja w leczeniu

CIESZ SIĘ SPRAWNOŚCIĄ RUCHOWĄ BEZ OGRANICZEŃ! Rehabilitacja odgrywa niezwykle ważną rolę w leczeniu pacjenta. Osoba, która doznała kontuzji fizycznej, aby mogła powrócić do sprawności ruchowej,

CIESZ SIĘ SPRAWNOŚCIĄ RUCHOWĄ BEZ OGRANICZEŃ!

Rehabilitacja odgrywa niezwykle ważną rolę w leczeniu pacjenta. Osoba, która doznała kontuzji fizycznej, aby mogła powrócić do sprawności ruchowej, powinna po zabiegu przejść rehabilitację. Odpowiednio przeprowadzone działania i ćwiczenia w skuteczny sposób pomagają odzyskać siłę i kondycję fizyczną.

Chorzy mogą korzystać z wielu rodzajów stymulacji ciała, od ćwiczeń poprzez masaż, aż do zabiegów na specjalistycznych urządzeniach. Bogatą ofertę zabiegową można znaleźć w nowo powstałej klinice Sana Clinic z Warszawy, która proponuje kompleksowe usługi medyczne oraz fizjoterapeutyczne. Pacjenci mają do wyboru między innymi: kinesiotaping, terapię manualną, laseroterapię itp.

Kinesiotaping czyli plastrowanie dynamiczne to technika terapeutyczna, która wykorzystuje sensoryczne działanie specjalnych plastrów, oklejanych na wybranych fragmentach ciała. Metoda stosowana jest przy bólach w dolnej części pleców i łączy w sobie elementy medycyny dalekowschodniej oraz europejskiej. W terapii stosowany jest specjalny bardzo elastyczny plaster, który ze względu na swoją specyfikę może się rozciągać tylko na długość, ale nie ogranicza przy tym ruchów. Plaster nie przepuszcza powietrza, jest odporny na wodę i nie zawiera lateksu, ani leków, zaś jego grubość i ciężar zbliżone są do parametrów skóry.

Terapia manualna jest to metoda, która polega na ręcznej mobilizacji stawów, a jej celem jest przywrócenie ich prawidłowej mechaniki. Terapię manualną stosuje się między innymi przy bólach głowy, barków, kręgosłupa, bezsenności, zespołach bólowych w przebiegu stwardnienia rozsianego oraz w mózgowym porażeniu mięśni. Terapeuta najpierw przeprowadza szczegółowy wywiad, po czym bada ruch, aby ocenić jego jakość, biomechanikę oraz wrażliwość na ból. Wykorzystywane w tej metodzie techniki manipulacji i mobilizacji są w stanie odblokować stawy, dzięki czemu pacjent nie tylko odczuwa mniejszy ból, ale ustępują również stany zapalne i zwiększa się ruchomość stawów.

Laseroterapia ma szerokie zastosowanie nie tylko w medycynie sportowej i ortopedii, ale również w dermatologii, chirurgii, ginekologii oraz neurologii. Jest to dosyć młoda technika, która jest stosowana głównie przy leczeniu uszkodzeń i stanów zapalnych tkanek oraz chorób narządów ruchu. W biostymulacji używa się laserów o niskiej i średniej mocy, oraz z zakresu podczerwieni i czerwieni ( najgłębiej wnikają pod skórę). Laser działa na organizm człowieka przeciwbólowo, przyśpiesza regeneracje tkanek. Stosowany jest min.: w zmianach zwyrodnieniowych stawów, po urazach, operacjach, w chorobach reumatycznych, neurologii.

źródło:
Sana

kinezyterapia

kinezyterapia (2)

FIZYKOTERAPIA 4

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy