Kleszcze Medycyna i zdrowie Porady

Uwaga na kleszcze

Lubisz jeść jeżyny prosto z krzaczka? To dobrze, ponieważ są one zdrowe. Jednak pamiętaj, że zanim wybierzesz się do lasu, powinieneś zabezpieczyć się przed kleszczami.

Lubisz jeść jeżyny prosto z krzaczka? To dobrze, ponieważ są one zdrowe. Jednak pamiętaj, że zanim wybierzesz się do lasu, powinieneś zabezpieczyć się przed kleszczami. W lasach w całej Polsce jest ich dużo. Jak się przed nimi uchronić? Idąc do lasu, powinieneś ubrać się w spodnie, całkowite buty i w jakąś chociażby cienką koszulę na długi rękaw.

056029c.JPG

Jeśli jest gorąco, możesz włożyć białą koszulę z długim rękawem. Pamiętaj też o bardzo ważnej rzeczy: o ochronie głowy. Załóż więc czapkę z daszkiem albo kapelusz czy chustkę, cokolwiek, co uchroni Twoją głowę przed nieproszonym gościem w postaci kleszcza.

Jeśli chcesz użyć dodatkowej ochrony, kup środek, który ma chronić przed komarami i kleszczami. Może być bardzo przydatny, kiedy jesteś w lesie. Jeżeli wybierasz się na wycieczkę rowerową i jedziesz droga prowadzącą przez lat, to także dobrze jest się zabezpieczyć przed kleszczem.
Ika

A to już wiesz?  Rozgrzewające kompresy

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy