Wiadomości Branżowe

Kuracja w plastrach

Podczas silnych i przewlekłych bólów coraz częściej sięgamy po plastry lecznicze. Plastry Kapsiplast od 3M szybko przynoszą ulgę i w przeciwieństwie do niektórych doustnych środków przeciwbólowych nie podrażniają żołądka.  Naturalne składniki zawarte w plastrach Kapsiplast działają punktowo trafiając bezpośrednio w

Podczas silnych i przewlekłych bólów coraz częściej sięgamy po plastry lecznicze. Plastry Kapsiplast od 3M szybko przynoszą ulgę i w przeciwieństwie do niektórych doustnych środków przeciwbólowych nie podrażniają żołądka.  

Naturalne składniki zawarte w plastrach Kapsiplast działają punktowo trafiając bezpośrednio w obszar bólu. Przynoszą ulgę osobom cierpiącym na nerwo- i mięśniobóle oraz dolegliwości pochodzenia reumatycznego. Substancja czynna zawarta w plastrach pochodzi z owoców pieprzowca, wchłania się stopniowo przez skórę i tak trafia do krwiobiegu niwelując ból od środka. Rozgrzewające właściwości plastrów wzmagają krążenie krwi, dzięki czemu bardzo szybko można zapomnieć o dolegliwościach.

Kapsiplast działa do 48 godzin i jest alternatywą dla doustnych środków przeciwbólowych, które mogą podrażniać żołądek. W odróżnieniu od maści czy żeli rozgrzewających nie wydzielają intensywnego zapachu. Ich cielista barwa sprawia, że są estetyczne i niemal niezauważalne.

Kapsiplast nie krępuje ruchów i może być nakładany na  takie miejsca jak barki, plecy, kark. Plastry można śmiało polecić zarówno osobom starszym zmagającym się z bólami reumatycznymi, jak i sportowcom, którzy nabawili się drobnej kontuzji.

Plastry dostępne są w aptekach.

***

 

Informacja o leku: Kapsiplast

Plaster leczniczy rozgrzewający, na bóle mięśni i stawów

  • Stosowany w leczeniu miejscowym nerwo- i mięśniobóli różnego pochodzenia np. okolicy lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa
  • Działa do 48 godzin

Substancje czynne: Capsici fructus extractum spissum, Belladonnae radicis extractum spissum.

Skład: Jeden plaster o powierzchni 142,1 cm2 (10 x 15 cm) zawiera 0.0399}0.0033 g wyciągu gęstego z owoców pieprzowca Capsicum Annuum L. (Capsici fructus extractum spissum), co odpowiada zawartości kapsaicynoidów 6.0-8.0 g/cm2 plastra oraz 0.0245}0.0020 g wyciągu gęstego z korzenia pokrzyku Atropa belladonna L. (Belladonnae radicis extractum spissum), co odpowiada zawartości alkaloidów tropinowych w przeliczeniu na atropinę 2.2-3.0 g/cm2 plastra. Wskazania: Stosowany w leczeniu miejscowym nerwo- i mięśniobóli rożnego pochodzenia np. okolicy lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa. Sposób i droga podania: Podanie na skórę. Plaster przykłada się na skórę w okolicy miejsca bolącego np. w okolicy lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa. Skórę miejsca bolącego należy dokładnie umyć i osuszyć. Odkleić warstwę ochronną z plastra i przylepić go do skóry. Plaster może pozostać na skórze maksymalnie do 2 dni. Przy zrywaniu należy plaster pociągnąć energicznie (wolne odrywanie jest bolesne). Ponownie na to samo miejsce przyłożyć plaster dopiero po 14 dniach przerwy. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Działania niepożądane: U niektórych osób może wystąpić nadwrażliwość na składniki preparatu w postaci swędzącej wysypki lub miejscowego zapalenia skóry. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy przerwać stosowanie plastra. U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza. Ostrzeżenia specjalne: W przypadku wystąpienia objawów nadwrażliwości na składniki preparatu w postaci swędzącej wysypki, długo utrzymującego się zaczerwienienia skóry, stosowanie Kapsiplastu należy przerwać. Nie pozostawiać plastra na skórze dłużej niż 2 dni. Unikać kontaktu z oczami, błoną śluzową i uszkodzoną skórą. Należy usunąć plaster na kilka godzin przed planowaną kąpielą lub prysznicem. Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem. Preparaty zawierające atropinę nie powinny być stosowane przy jaskrze z zamkniętym kątem, niedrożności przewodu pokarmowego, zwężeniu odźwiernika, chorobie refluksowej żołądka oraz zwężeniu szyi pęcherza moczowego. Podmiot odpowiedzialny: 3M Poland Sp. z o.o., Al. Katowicka 117, Kajetany, 05-830 Nadarzyn. Pozwolenie nr: R/2705.

A to już wiesz?  Ciężki plecak i jego wpływ na wady postawy wśród uczniów

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Produkt dostępny wyłącznie dla Klientów farmaceutycznych.

 

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. Firma w Polsce posiada 4 ośrodki produkcyjne (największy mieści się we Wrocławiu) oraz zatrudnia ponad 1800 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów w ramach 5 sektorów: Ochrona zdrowia, Produkty konsumenckie, Bezpieczeństwo i reklama wizualna, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 350 mln USD.

3M Poland od ponad 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. Firma XX-lecia 1990-2010? tytuł przyznany przez Polski Klub Biznesu, czy Business Superbrand 2013. Firma jest także dwukrotnym laureatem Pereł Polskiej Gospodarki, w ubiegłym roku  otrzymała specjalne wyróżnienie, Nagrodę Progress 2013 – Perła Innowacji.

Więcej informacji: www.3m.pl

O 3M

3M przekształca nowe idee w tysiące pomysłowych produktów. Nasza kultura twórczej współpracy nieustannie inspiruje powstawanie zaawansowanych technologii, których podstawowym celem jest poprawa jakości życia. 3M to innowacyjna firma, która od początku swojego istnienia nieprzerwanie tworzy i dostarcza nowe rozwiązania ułatwiające ludziom życie. 3M osiąga przychody w wysokości 30 mld USD, zatrudnia 84 000 osób na całym świecie i działa w ponad 65 krajach. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.3M.com albo w kanale @3MNews na Twitterze.

 

 

 

 

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2011 roku firma obchodziła dwudziestolecie istnienia na polskim rynku oraz dziesięciolecie rozpoczęcia działalności produkcyjnej.

A to już wiesz?  Nie tylko alergia o czym świadczą czerwone, swędzące powieki

3M w Polsce posiada 4 ośrodki produkcyjne (największy mieści się we Wrocławiu) oraz zatrudnia ponad 1700 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów w ramach 5 sektorów: Ochrona zdrowia, Produkty konsumenckie, Ochrona i reklama wizualna, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 350 mln USD.

3M Poland od ponad 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. Firma XX-lecia 1990-2010? tytuł przyznany  przez Polski Klub Biznesu, Business Superbrand 2012, Perła Polskiej Gospodarki 2012 oraz Solidny Pracodawca 2012.

Więcej informacji: www.3m.pl

O 3M

3M przekształca nowe idee w tysiące pomysłowych produktów. Nasza kultura twórczej współpracy nieustannie inspiruje powstawanie zaawansowanych technologii, których podstawowym celem jest poprawa jakości życia. 3M to innowacyjna firma, która od początku swojego istnienia nieprzerwanie tworzy i dostarcza nowe rozwiązania ułatwiające ludziom życie. 3M osiąga przychody w wysokości 30 mld USD, zatrudnia 84 000 osób na całym świecie i działa w ponad 65 krajach. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.3M.com albo w kanale @3MNews na Twitterze.

Źródło 3M Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy