Medycyna i zdrowie Porady

Jak nie zmarznąć w czasie podróży autobusem?

Powszechnie wiadomo, że kiedy temperatura spada znacznie poniżej zera, wiele rzeczy zawodzi. Nigdy nie możemy być pewni, że w takich warunkach wszystko będzie działało jak

Powszechnie wiadomo, że kiedy temperatura spada znacznie poniżej zera, wiele rzeczy zawodzi. Nigdy nie możemy być pewni, że w takich warunkach wszystko będzie działało jak należy, dotyczy to także warunków w czasie podróży, zazwyczaj gwarantowanych przez przewoźników. Oczywiście, jeśli uważamy, że standardy nie spełniają naszych wymagań, które są uzasadnione możemy zgłosić reklamacje, jednak nie sprawi to, że w czasie podróży nie będziemy odczuwać zimna. Dlatego warto się zabezpieczyć.

flower_dreams_1.jpg

Oprócz ciepłego ubrania, co jest oczywiste nie zapomnijmy, że człowiek o wiele szybciej traci ciepło, a organizm nie jest w stanie sam się ogrzać, jeśli nie posiada odpowiednich środków do produkcji niezbędnej energii, czyli innymi słowy, kiedy jesteśmy głodni. Większość z nas wie, że nic tak nie pobudza jak gorąca herbata z cytryną, lub np. z rumem.

Dlaczego więc nie zabrać jej ze sobą, przecież przechowywana w termosie zachowa swoją temperaturę i w mgnieniu oka rozgrzeje nasz organizm, jeśli na skutek warunków panujących w autobusie ulegnie on wychłodzeniu. Ważny aspekt stanowi także miejsce, jakie zajmiemy. Jeśli na zewnątrz jest ujemna temperatura wystrzegajmy się siadania w pobliżu wejścia do autokaru. Przy każdorazowym otworzeniu prze kierowcę drzwi poczujemy powiew chłodu, który dodatkowo ochłodzi nasz organizm.
werka

A to już wiesz?  Chłoniaki

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy