Aktualności BIZNES Zdrowie

Dynamicznie rosnąca STADA Polska z nową dyrektor generalną

Do zespołu STADA Arzneimittel dołączyła Paulina Romaniszyn, która od 7 września zajmuje stanowisko dyrektor generalnej polskiego oddziału

Data publikacji: 2020-09-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dynamicznie rosnąca STADA Polska z nową dyrektor generalną
Kategoria: Zdrowie, BIZNES

Do zespołu STADA Arzneimittel dołączyła Paulina Romaniszyn, która od 7 września zajmuje stanowisko dyrektor generalnej polskiego oddziału spółki.

Dynamicznie rosnąca STADA Polska z nową dyrektor generalną Zdrowie, BIZNES - Do zespołu STADA Arzneimittel dołączyła Paulina Romaniszyn, która od 7 września zajmuje stanowisko dyrektor generalnej polskiego oddziału spółki.

 

Paulina Romaniszyn została dyrektor generalną STADA Polska. Do tej pory obejmowała stanowisko country managera w firmie Accord Healthcare, a wcześniej eksponowane stanowiska w takich firmach jak Sandoz, Abbott, Boehringer Ingelheim.
Romaniszyn pokieruje strategią rozwoju STADA w Polsce. Firma posiada szerokie portfolio leków na receptę, produktów bez recepty oraz suplementów diety.
? Niezmiernie się cieszę, że Paulina Romaniszyn pokieruje oddziałem STADA w Polsce. który jest ważnym  rynkiem farmaceutycznym w Europie. Jej wiedza i determinacja pozwolą na sprawną realizację strategii rozwoju naszej firmy mówi Dyrektor STADA ds. rynków europejskich Steffen Wagner.
– Widzę w firmie STADA ogromny potencjał – jest aktywna w wielu kluczowych i przyszłościowych dla medycyny obszarach i ma profesjonalny zespół najlepszych specjalistów, z którymi mogę postawić sobie dzisiaj ambitny cel, aby w ciągu najbliższych kilku lat wprowadzić STADA do pierwszej dziesiątki największych firm farmaceutycznych specjalizujących się w sprzedaży leków generycznych w Polsce, i osiągnąć dwucyfrowy wzrost sprzedaży mówi nowa dyrektor generalna STADA Polska, Paulina Romaniszyn.

Bad Vilbel, 14 września 2020 r. Do zespołu STADA Arzneimittel dołączyła Paulina Romaniszyn, która od 7 września zajmuje stanowisko dyrektor generalnej polskiego oddziału spółki. Wcześniej pełniła podobną funkcję w firmie Accord Healthcare, w której odpowiadała za rozwój przedsiębiorstwa  i odbudowę pozycji w Polsce. Posiada 23 letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej.

W STADA Poland Romaniszyn będzie nadzorować szeroką ofertę produktów w wielu obszarach terapeutycznych od leków biopodobnych, poprzez leki na receptę, po produkty dostępne bez recepty i suplementy diety.

W sektorze produktów OTC (dostępnych bez recepty) STADA Poland zwiększyła swój udział w lokalnym rynku blisko dwukrotnie, niedawno przejmując od GlaxoSmithKline preparaty Orofar i Cholinex oraz zawierający okserutynę Venoruton, stosowany w leczeniu niewydolności żylnej kończyn dolnych. Wspomniane marki, a także suplementy diety, takie jak Sinulan Forte preparat pochodzenia roślinnego wspomagający prawidłowe funkcjonowanie górnych dróg oddechowych przejęty wraz z firmą Walmark uzupełniają bogatą ofertę produktów bez recepty dostępnych w Polsce, takich jak Nizoral, Itami, Oilatum, Lactostad, Hedrin, Elmetacin, Mobilat, Hirudoid, Snup, ViraSoothe czy Xalgin.

STADA realizuje ambitne plany rozwoju na polskim rynku leków generycznych w oparciu  o rozbudowaną ofertę grupy, ze szczególnym uwzględnieniem leków przeciwbólowych. Wykorzystując szeroko zakrojony program badań nad lekami biopodobnymi opracowywanymi we współpracy m.in.  z firmami Alvotech, mAbxience (Insud) i Xbrane, dąży do tego, aby zostać kluczowym graczem  w segmencie leków biopodobnych.

? Niezmiernie się cieszę, że Paulina pokieruje oddziałem STADA w Polsce, która jest istotnym rynkiem farmaceutycznym w Europie. Jej wiedza i determinacja pozwolą zrealizować strategię rozwoju naszej firmy komentuje dyrektor STADA ds. rynków europejskich Steffen Wagner.

Paulina Romaniszyn pracowała w wiodących firmach farmaceutycznych na polskim rynku, zajmując kluczowe stanowiska i wnosi do STADA Poland ogromne doświadczenie zarówno w sektorze szpitalnym, w tym w zakresie leków biopodobnych, takich jak filgrastym i pegfilgrastym mających zastosowanie w onkologii, a także w segmentach leków generycznych i produktów OTC. W przeszłości udowodniła, że potrafi tworzyć strategie marketingu i sprzedaży, z sukcesem wprowadzała produkty na nowy rynek, a także kierowała zespołami interdyscyplinarnymi.

? Cieszę się, że dołączyłam do firmy STADA, która specjalizuje się w segmencie leków generycznych                      i produktów OTC w Europie wyjaśnia Paulina Romaniszyn. Dysponując ofertą i programem badań w Polsce, mamy doskonałe warunki do realizacji nie tylko wizji rozwoju STADA, ale także naszej misji, jaką jest troska o zdrowie ludzi jako zaufany partner. Moim celem jest dalszy dynamiczny rozwój firmy poprzez wprowadzenie nowych obszarów terapeutycznych i zwiększanie liczby produktów w naszym portfolio. Stawiamy na rozwój leków biopodobnych, a jeśli chodzi o obszary to chcemy budować ofertę produktów onkologicznych, poszerzać portfolio w zakresie leczenia bólu, zwiększać ofertę leków stosowanych w zaburzeniach ośrodkowego układu nerwowego, urologii, w chorobach układu sercowo-naczyniowego, oraz antybiotyków. Widzę w firmie STADA ogromny potencjał – jest aktywna w wielu kluczowych i przyszłościowych dla medycyny obszarach i ma profesjonalny zespół, z którym mogę postawić sobie dzisiaj ambitny cel, aby w ciągu najbliższych kilku lat wprowadzić STADA do pierwszej dziesiątki największych firm farmaceutycznych specjalizujących się w sprzedaży leków generycznych                      w Polsce i osiągnąć dwucyfrowy wzrost sprzedaży.

O spółce STADA Arzneimittel AG

Spółka STADA Arzneimittel AG z siedzibą w Bad Vilbel (Niemcy) realizuje strategię opartą na dwóch filarach: produktach generycznych, w tym lekach specjalistycznych, a także produktach dostępnych bez recepty. Firma sprzedaje produkty w około 120 krajach świata. W roku finansowym 2019 skorygowana wielkość sprzedaży Grupy wyniosła 2 608,6 mln euro, a skorygowany wynik finansowy przed odsetkami, opodatkowaniem, deprecjacją i amortyzacją (EBITDA) 625,5 mln euro. W dniu 31 grudnia 2019 r. STADA zatrudniała 11 100 osób na całym świecie.

Dodatkowe informacje dla dziennikarzy:

STADA Arzneimittel AG / Media Relations
Stadastrasse 2-18, 61118 Bad Vilbel, Niemcy

Tel.: +49 (0) 6101 603-165 / Faks: +49 (0) 6101 603-215
E-mail: [email protected]

Zapraszamy także na naszą stronę internetową: www.stada.com/press

Dodatkowe informacje dla uczestników rynku kapitałowego:

STADA Arzneimittel AG / Investor & Creditor Relations
Stadastrasse 2-18, 61118 Bad Vilbel, Niemcy
Tel.: +49 (0) 6101 603-4689 / Faks: +49 (0) 6101 603-215
E-mail: [email protected]

Zapraszamy także na naszą stronę internetową: www.stada.com/investor-relations

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dynamicznie rosnąca STADA Polska z nową dyrektor generalną Zdrowie, BIZNES - Do zespołu STADA Arzneimittel dołączyła Paulina Romaniszyn, która od 7 września zajmuje stanowisko dyrektor generalnej polskiego oddziału spółki.
Hashtagi: #Zdrowie #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy